collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Димензии 60x40x40 , 8cm  90 литри

Филтрација: Канистер 350l/h плус додатно циркулација

Осветлување: 4 X Philips штедливи 18W 6500k

Греач Atman 200W

Подлога: Sera complete substrate, кварцен песок


 После грешките кои ги направив поради избрзување овој аквариум го спремам предолго :) Набавено е скоро се што е потребно за еден тревен аквариум. Ми фалат уште некои добри камчиња кои ќе ги искомбинирам со дрвото од магрован кое веке го имам.
Тоа е за сега.
Сликите се од телефон :embarrass:
Ќе постирам нови слики кога ќе има новости.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Akvarium Jovanov  (Read 9683 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Akvarium Jovanov
« on: December 23, 2012, 08:24:56 AM »
Димензии 60x40x40 , 8cm  90 литри

Филтрација: Канистер 350l/h плус додатно циркулација

Осветлување: 4 X Philips штедливи 18W 6500k

Греач Atman 200W

Подлога: Sera complete substrate, кварцен песок


 После грешките кои ги направив поради избрзување овој аквариум го спремам предолго :) Набавено е скоро се што е потребно за еден тревен аквариум. Ми фалат уште некои добри камчиња кои ќе ги искомбинирам со дрвото од магрован кое веке го имам.
Тоа е за сега.
Сликите се од телефон :embarrass:
Ќе постирам нови слики кога ќе има новости.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: March 27, 2016, 11:27:22 AM by pocttopus »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #1 on: December 23, 2012, 08:53:37 AM »
 applause

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #2 on: December 23, 2012, 11:24:49 AM »
Ova mi izgleda cvrsto kako tenk. applause

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #3 on: December 23, 2012, 11:08:25 PM »
Јованов, како си го ојачал овој комотно у наследство можеш да го оставиш  :laugh:
Со среќа стартот  :icon_thumright:

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #4 on: December 24, 2012, 07:41:27 AM »
Vi blagodaram momci  jea

Sakav da prasam ovaa podlogava od tetra da ja mijam ili ne ?

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #5 on: December 24, 2012, 09:57:28 AM »

angelandonovski

 • Guest
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #6 on: December 24, 2012, 10:02:37 AM »
podlogata nikako da ja izmies....

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #7 on: December 24, 2012, 10:06:04 AM »
не ја измив... го прашав google и рече не требало миење  :D

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #8 on: December 24, 2012, 10:55:31 AM »
Е така бе батко, сликни малку поубави слики да се виде шо е како е :)
Сега може да се види колку солидно е склопено стаклото  desetka кој ти го лепеше?
песокот е по мој ќеиф исто, само напред!  :icon_thumright:

Offline grujo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Ohrid, Macedonia
 • Age: 36
 • Posts: 862
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #9 on: December 24, 2012, 10:59:09 AM »
dali mrezata so ti ja deli zemjata od pesokta e metalna poso mene taka mi izgledat .... ako e... togas mislam deka treba da ja zamenis so plasticna
i so srekja startot  :icon_thumright:

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #10 on: December 24, 2012, 11:16:39 PM »
Е така бе батко, сликни малку поубави слики да се виде шо е како е :)
Сега може да се види колку солидно е склопено стаклото  desetka кој ти го лепеше?
песокот е по мој ќеиф исто, само напред!  :icon_thumright:
Аквариумот ми го лепеше Зоки, мислам дека на форумов е Zorans83. Супер е залепен. Песокот е кварцен од стаклара, супер е само ми требаат некој камчиња за околу дрвото ама не можам да најдам.

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #11 on: December 24, 2012, 11:17:54 PM »
Мрежата е пластична така изгледа на сликата заради блицот.
Ви благодарам

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #12 on: December 25, 2012, 01:53:11 AM »
odlicen start  :icon_thumright:

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #13 on: December 25, 2012, 07:09:36 AM »
Ti blagodaram. Zaglaviv, ne mozam da najdam kamcinja koi ke mi odgovaraat i ke se uklopat so drvoto. Najverojatno nekoi plocesti kamenja ke odgovaraat. Stvarno e tesko da se uklopi kamen i drvo ...

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #14 on: December 25, 2012, 10:11:18 AM »

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #15 on: December 26, 2012, 08:33:01 AM »

[Login or Register]

Eve ja prvicnata zamisla...

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #16 on: December 26, 2012, 09:37:20 AM »

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #17 on: January 02, 2013, 12:50:29 PM »
Аквариумот почна да се циклира. Полека се комплетира и тревата.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #18 on: January 02, 2013, 12:55:30 PM »
многу убаво испаднало.   applause

макрото кај средната слика е доста добро. :icon_thumright:

angelandonovski

 • Guest
Одг: Akvarium Jovanov
« Reply #19 on: January 02, 2013, 01:37:24 PM »
sve e top ali u start mozes ludvigiata da ja pomestis negde polevo da dobies zlaten rez t.e. fokusna tocka :D mislam deka ke izgleda poubavo taka :)

Tags:
 

Mojot Akvarium

Started by newpain01

Replies: 293
Views: 18579
Last post February 27, 2011, 08:23:46 AM
by Gjuro
akvarium goch (325l)

Started by goch

Replies: 306
Views: 25848
Last post March 02, 2012, 09:54:53 AM
by vsutarov
Aquatica Akvarium "Shrimp heaven"

Started by Aquatica

Replies: 79
Views: 6140
Last post April 18, 2010, 04:04:50 AM
by Aquatica
coko akvarium

Started by jovanov

Replies: 206
Views: 16156
Last post December 20, 2011, 08:36:04 AM
by jovanov
Fidan - Nano Akvarium

Started by fidan

Replies: 219
Views: 17135
Last post February 18, 2012, 02:02:16 AM
by ivica74sk
Users Online Users Online (22)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal