collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Некој да не има труд за МСС или некаква литература,ми треба за магистерска..
Све што најдов по книгиве е 100% закон...нигде нема добра разботка..на некој да не му се наоѓа нешто,или па да препорача некој некоја книга

Фала многу

Link

Author Topic: За економистите :)  (Read 1436 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radevski

 • Guest
За економистите :)
« on: June 12, 2013, 01:53:34 AM »
Некој да не има труд за МСС или некаква литература,ми треба за магистерска..
Све што најдов по книгиве е 100% закон...нигде нема добра разботка..на некој да не му се наоѓа нешто,или па да препорача некој некоја книга

Фала многу

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: За економистите :)
« Reply #1 on: June 12, 2013, 02:09:07 AM »
бараш готов магистерски труд на форум за акваристика?  :icon_scratch:


Radevski

 • Guest
Одг: За економистите :)
« Reply #2 on: June 12, 2013, 02:25:02 AM »
бараш готов магистерски труд на форум за акваристика?  :icon_scratch:


Па ваљда дека дел за разни работи...сепак сите членови тука имаат свои приватни животи и голем дел се и професионалци во својата работа...па мислев некој да не има да препорача одредена литература или па да сподели некој труд,од причина што кај и да побарам налетувам на службени весници и разни закони...

Ваљда не згрешив  :embarrass:

Radevski

 • Guest
Одг: За економистите :)
« Reply #3 on: June 12, 2013, 02:30:02 AM »
Сепак во овој дел наоѓам теми за пингвини како летаат,како се праив ремонт на кола,кога и како се иде во војска...не размислував дека нешто погрешно правам...доколку е несоодветно се извинувам и може веднаш да го избришете

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: За економистите :)
« Reply #4 on: June 12, 2013, 04:27:16 AM »
не ме сваќај погрешно... темата ти е во „Разно“, но јас те прашав дали бараш готов магистерски труд?  :icon_scratch:
« Last Edit: June 12, 2013, 04:32:39 AM by pocttopus »

Radevski

 • Guest
Одг: За економистите :)
« Reply #5 on: June 12, 2013, 04:38:13 AM »
не ме сваќај погрешно... темата ти е во „Разно“, но јас те прашав дали бараш готов магистерски магистерски труд?  :icon_scratch:

Не,барам семинарска задача,стручен труд или литература која би можела да ми помогне при изработувањето на едно од поглавјата во мојот магистерски труд.
« Last Edit: June 12, 2013, 04:42:00 AM by Radevski »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: За економистите :)
« Reply #6 on: June 12, 2013, 04:43:34 AM »
се е тоа во ред што бараш, но работата е на кој начин тоа ќе го направиш.

доколку ги земеш информациите и податоците од тие трудови и не го наведеш изворот, односно не се користиш со цитати, тогаш тој труд е плагијат!


Radevski

 • Guest
Одг: За економистите :)
« Reply #7 on: June 12, 2013, 05:02:12 AM »
 :D Денеска ниеден магистерски труд неможе да помине се додека не помине низ центар за плагијатизам,не се обидувам да направам некоја мајмунска работа што се вика,па да ископирам нечиво дело и да го залепам во мојот труд и да кажам дека сум магистрирал.
Имам 23 години и водам сметководствена компанија,компанија која е овластен сметководител за 60 мали и средни претпријатија во Р.Македонија, која ги исполнува сите стандарди кои се потребни за да поседуваш лиценцирано сметководствено биро во Република Македонија,кои се воведени од 01.01.2013 година,дури се исполнети и оние кои во нашава земја се најавуваат но сеуште не се воведени.
Еве сите извори кои ги наведов да ги наречам литература...таа литература мене ми треба како извор на информации кои подоцна ќе подлежат на разработка.

Доколку некој член ми препорача одредена книга,дело...истото ќе биде заведено како користена литература,а доколку ми даде негов труд покрај тоа што неговото име ќе се најде на претпоследната страна од мојот труд наречена благодарница..лично би го почастил со 10 кебапчиња во дестан  откако ќе магистрирам.
Мојот влог е многу голем за да правам мајмунски работи  :D

Radevski

 • Guest
Одг: За економистите :)
« Reply #8 on: June 13, 2013, 11:16:15 PM »
Темата може да се затвори

Tags:
 

MOVED: Одг: За економистите :)

Started by p

Replies: 0
Views: 1038
Last post June 12, 2013, 09:25:05 AM
by p
Users Online Users Online (13)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal