collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ете неиздржа  :embarrass:Дискусите се во привремено живеалиште (голема благодарност до Кире @sick boy што ми излезе во пресрет и ми обезбеди аквариум "на неодредено време"  :icon_thumright:) поради проблеми со мојот нов аквариум ама и тоа набрзо ќе се реши (се надевам  :embarrass:). Дискусите многу ме бендисаа и решив да ги земам и покрај сите проблеми со аквариумот. Сите останати риби (плус два нови члена Ancistrus L181 (или L183) се префрлени во карантинскиот аквариум така да им е комотно на сите.

Овде ќе продолжам со слики од рибите (ако дозволат модераторите) па кога ќе биде готов аквариумот ќе отворам нова тема.

Ако имате прашања, пукајте.

Link

Author Topic: Неиздржа срце јуначко  (Read 7352 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Неиздржа срце јуначко
« on: October 16, 2013, 01:24:40 PM »
Ете неиздржа  :embarrass:Дискусите се во привремено живеалиште (голема благодарност до Кире @sick boy што ми излезе во пресрет и ми обезбеди аквариум "на неодредено време"  :icon_thumright:) поради проблеми со мојот нов аквариум ама и тоа набрзо ќе се реши (се надевам  :embarrass:). Дискусите многу ме бендисаа и решив да ги земам и покрај сите проблеми со аквариумот. Сите останати риби (плус два нови члена Ancistrus L181 (или L183) се префрлени во карантинскиот аквариум така да им е комотно на сите.

Овде ќе продолжам со слики од рибите (ако дозволат модераторите) па кога ќе биде готов аквариумот ќе отворам нова тема.

Ако имате прашања, пукајте.
« Last Edit: February 26, 2016, 08:16:24 AM by Kiko »

Offline Ban4o

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 28
 • Posts: 240
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #1 on: October 16, 2013, 01:29:33 PM »
Неиздржа срце јуначко
 хахахахха .....браво   
убава нова постава  3dclin

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #2 on: October 16, 2013, 01:58:34 PM »
Ете неиздржа  :embarrass:Дискусите се во привремено живеалиште (голема благодарност до Кире @sick boy што ми излезе во пресрет и ми обезбеди аквариум "на неодредено време"  :icon_thumright:) поради проблеми со мојот нов аквариум ама и тоа набрзо ќе се реши (се надевам  :embarrass:). Дискусите многу ме бендисаа и решив да ги земам и покрај сите проблеми со аквариумот. Сите останати риби (плус два нови члена Ancistrus L181 (или L183) се префрлени во карантинскиот аквариум така да им е комотно на сите.

Овде ќе продолжам со слики од рибите (ако дозволат модераторите) па кога ќе биде готов аквариумот ќе отворам нова тема.

Ако имате прашања, пукајте.
Zatoa sme kolegi- da pomogneme  :icon_thumright:
Koe e toa srce junacko sto  ke izdrzi so vakvi primeroci  applause applause
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #3 on: October 16, 2013, 02:01:02 PM »
Srekjno so novite diskusi Pece.  :icon_thumright:
Comming soon :)

Offline Nachevski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo, Macedonia
 • Age: 34
 • Posts: 720
 • Activity:
  0%
 • Karma: 109
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #4 on: October 16, 2013, 02:02:44 PM »
WoW! Diskusive se TOP!  :headbang:

Offline Exoterra

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 411
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #5 on: October 16, 2013, 02:42:56 PM »
Znaci koga ke vidam ubavi diskusi i jas ne mozam da se vozdrzam hahahaha. Respekt za ostanatite koi odgleduvaat drugi ribi, ama diskusite zasenuvaat bukvalno se sto se drzi vo akvariumi! Tie se preubavi duri i koga se vo prazni i neuredeni akvariumi! Koga ke dojde vreme i jas ke "lupnam" eden akvarium so diskusi vo dnevna  :icon_thumright:! Sekoja cest,, ribite ti se TOP!

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #6 on: October 16, 2013, 03:50:54 PM »
 55655 на сите, сега да ги пораснеме како што треба (инаку во моментов се од 10-12 цм)

еве и една (лоша) слика од новите членови Ancistrus L181 (или L183, ќе дознаеме кога ќе пораснат)Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #7 on: October 16, 2013, 08:54:59 PM »
Многу убаво излгедаат дискусиве, убава форма имаат. Од каде ги зема?
Goran Manevski

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #8 on: October 16, 2013, 10:10:58 PM »
многу убави дискуси @fis... преубави! и секоја чест за ентузијазмот... човек да ти позавиди!

она што го спомнав во една тема (а подоцна се затвори, знаете на која мислам...) е дека „големите ја инспираат големината и кај другите“... тоа и се случи! погледнете го коментарот на @Exoterra и ќе ми ја разберете поентата.  :happy:

 
@fis слободно објавувај слики и информации па кога ќе дојде време ќе отвориш посебна тема за целиот аквариум и уште од самиот старт ќе ја наредиме да личи како што треба...  :icon_thumright:

а за ентузијазмот и посветеноста заслужуваш многу повеќе...

 560855

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #9 on: October 16, 2013, 10:45:47 PM »
 560855 za discusite ama malce povekje za lepotanot ancistrus,koj i da e brojot. :D

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #10 on: October 16, 2013, 11:46:26 PM »
 55655 на сите


Честито нови дискуси Пеце . Со срека да ги растеш . Колкави се овие ? 5-6 месеци или поголемки?

Стварно незнам Филип (а и не ни прашав да бидам искрен  :embarrass: ), ама според формата и растот би требало да се од 5-7 месеци, stunted дискус не би имал ваква форма и однос око-тело.

Многу убаво излгедаат дискусиве, убава форма имаат. Од каде ги зема?

земени се од кај Мики, инаку се увоз од Малезија

Инаку дискусите добија добри оценки од неколку членови на NADA (North American Discus Association) и затоа се решив да ги земам и покрај сите проблеми со аквариумот, сега останува да видиме дали и како ќе се прилагодат на нашиве услови, да се дооформат и доизраснат (ќе видиме дали ќе успеам и како ќе изгледаат за неколку месеци.)

Offline pljs

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Resen
 • Age: 44
 • Posts: 225
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #11 on: October 16, 2013, 11:54:50 PM »
So sreka noviot start,i zdravi i zivi neka se...prekrasni Diskusi me voodusevija... a koj bi se vozdrzal od vakva ubajan??? applause

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #12 on: October 17, 2013, 12:31:17 AM »
 55655 @pljs

Еве видео снимено еден ден по пристигање на рибите, следниот ден беа префрлени во помалиот аквариум на Кире


Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #13 on: October 17, 2013, 03:42:45 AM »
Еве уште две слики (подобри тешко во овој аквариум  :embarrass:) од Анциструсите

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #14 on: October 17, 2013, 05:20:21 AM »
Многу се убави дискусиве уште еднаш, секоја чест.
Goran Manevski

Offline ancistrus

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Kavadarci
 • Age: 33
 • Posts: 425
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #15 on: October 17, 2013, 06:52:29 AM »
Sto se sluci so starite diskusi? Izgleda propustiv nesto :)cestitki za novata postava

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #16 on: October 17, 2013, 06:59:11 AM »
 55655

Sto se sluci so starite diskusi? Izgleda propustiv nesto :)cestitki za novata postava

http://forum.mkreef.com/index.php?topic=8988.0

angelandonovski

 • Guest
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #17 on: October 17, 2013, 07:22:43 AM »
Еве уште две слики (подобри тешко во овој аквариум  :embarrass:) од Анциструсите
od kaj gi zema ancistrusive ako ne e tajna :)

vsutarov

 • Guest
Re: Неиздржа срце јуначко
« Reply #18 on: October 17, 2013, 02:02:15 PM »
Ubavi diskusi i ubavi sliki,bravo.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk 2


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #19 on: October 18, 2013, 02:05:26 AM »
Тиркизиве ми праат мерак

Tags:
 

Users Online Users Online (26)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal