collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:05:15 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ве молам за помош да ми дадете предлози какви риби да чувам во 60л аквариум  :dontknow: . Сакав да купам малави циклиди едно 6-7 ама среќа што се информирав тука на форумов и со неколку пријатели кои ме предупредија(причините ги знаете). У велесов нема избор за риби мора да одам у Скопје, ама ај денес ај утре помина повеќе од 1 недела од кога ги продадов карашите што ги чував и аквариумот ми стои така, а како што тргнало со тоа одложување и двоумење какви риби да чувам може и да се откажам и да продадам аквариум и останатите работи.. Дајте некои предлози оти се уморив од пребарување по нет и разгледување на секакви видови риби.. Планирам у четврток или недала да одам за Скопје ама незнам ниту една продавница  :( ако може да ми предложите и добри продавници и локација каде да ги најдам.

Link

Author Topic: Какви риби да чувам???  (Read 1267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Какви риби да чувам???
« on: October 20, 2013, 01:06:56 PM »
Ве молам за помош да ми дадете предлози какви риби да чувам во 60л аквариум  :dontknow: . Сакав да купам малави циклиди едно 6-7 ама среќа што се информирав тука на форумов и со неколку пријатели кои ме предупредија(причините ги знаете). У велесов нема избор за риби мора да одам у Скопје, ама ај денес ај утре помина повеќе од 1 недела од кога ги продадов карашите што ги чував и аквариумот ми стои така, а како што тргнало со тоа одложување и двоумење какви риби да чувам може и да се откажам и да продадам аквариум и останатите работи.. Дајте некои предлози оти се уморив од пребарување по нет и разгледување на секакви видови риби.. Планирам у четврток или недала да одам за Скопје ама незнам ниту една продавница  :( ако може да ми предложите и добри продавници и локација каде да ги најдам.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #1 on: October 20, 2013, 01:14:20 PM »
Stefan tuka mozeme da ti predlozime samo prodavnica na naekoj od nasite sorabotnici a toa se Akvatika.Nemo,i Akva art.Siguren sumn deka ako gi posetis Boro,Miki ili Ogi ke ti pomognat vo izborot a i samiot ke vidis vo zivo drugo si e.

Offline ViktorD

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 430
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #2 on: October 20, 2013, 01:17:18 PM »
Rummy nose tetra, najslozhni jatni ripki :D
“I’m not saying I’m gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.”

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #3 on: October 20, 2013, 01:19:42 PM »
Stefan tuka mozeme da ti predlozime samo prodavnica na naekoj od nasite sorabotnici a toa se Akvatika.Nemo,i Akva art.Siguren sumn deka ako gi posetis Boro,Miki ili Ogi ke ti pomognat vo izborot a i samiot ke vidis vo zivo drugo si e.
може локациите да ми ги кажеш

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #4 on: October 20, 2013, 01:39:46 PM »
Akvatika do Katolicka crkva,Nemo vo TC Olimpiko,Akvaart karsi TC Zebra.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #5 on: October 20, 2013, 01:41:28 PM »
 Aj nekoj ako znae neka gi obelezi site sorabotnici na Google mapa i ke gi staime na naslovna.

Offline ViktorD

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 430
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #6 on: October 21, 2013, 04:39:57 AM »

[Login or Register]
Eve ja Aquatica :)
“I’m not saying I’m gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.”

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #7 on: October 21, 2013, 05:03:40 AM »
fala viktor

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #8 on: October 21, 2013, 05:37:33 AM »
 Moze li nekoj za na naslovna na edna mapa precizno da gi obelezi lokciite na site cetvorica sorabotnici?

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #9 on: October 21, 2013, 06:39:59 AM »
Ako moze da ti pomogne ovaa mala mapa do nekade ok, ako ne se snajdes javi mi se.
tel: 077 835 033 - Ogi - Aqua Art


[Login or Register]
Comming soon :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #10 on: October 21, 2013, 07:31:53 AM »
сите соработници нека си ги напишат адресите и телефоните за контакт... по можност и работно време нека истакнат... би било многу погодно кога би биле на една мапа сите заедно...  :happy:

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #11 on: October 21, 2013, 07:42:47 AM »
За таа литража одлично би дошле некои јатни риби, rummy nose tetra, cardinal tetra, harlequin rasbora, galaxy rasbora (и други видови на тетри, ги има многу, нешто ќе бендисаш гарант), неколку (2-3) corydoras-и, плус растенија (живи нормално никако пластични) и ете ти бонбонче аквариум  :D.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #12 on: October 21, 2013, 08:26:45 AM »
За таа литража одлично би дошле некои јатни риби, rummy nose tetra, cardinal tetra, harlequin rasbora, galaxy rasbora (и други видови на тетри, ги има многу, нешто ќе бендисаш гарант), неколку (2-3) corydoras-и, плус растенија (живи нормално никако пластични) и ете ти бонбонче аквариум  :D.

+ NA SETO OVA

mozes da stavis eden par apistogamma dwarf cichlid ili Kribensis . Ama samo eden par zasto se agresivni koga se parat > a akvariumot e 60 l.
Od apistogamite imas poveke vidovi, pabaraj i vidi kakvi se.  :icon_thumright:

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #13 on: October 21, 2013, 09:29:32 AM »
Ako moze da ti pomogne ovaa mala mapa do nekade ok, ako ne se snajdes javi mi se.
tel: 077 835 033 - Ogi - Aqua Art


[Login or Register]
:icon_thumright:

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #14 on: October 23, 2013, 04:12:00 AM »
Дали петшоповиве работат и во Недела и до колку сатот???

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Какви риби да чувам???
« Reply #15 on: October 23, 2013, 05:09:14 AM »
Не
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Tags:
 

Какви риби се овие???

Started by decobt

Replies: 16
Views: 1247
Last post July 31, 2011, 06:06:41 AM
by Farscape
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal