collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:51:14 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Димензија:
 • Должина: 90 цм
 • Ширина: 35 цм
 • Висина: 50 цм
отприлика 140-150 литри. Сместен во појачана библиотека (затоа и ограничен на таа димензија).
Осветлување:
 • 2x18W Т8 (Philips Aquarelle & Sylvania GroLux)
Филтрација:
 • Haqos Expro-1200 - 1200 l/h - 4 комори (сунѓер/вата, sera siporax, easeylife symbiont + обични керамички прстени и био кугли што си идеа со самиот канистер
Греење:
 • 300W Грејач (не ми текнува со фирма беше  :dontknow:)
Подлога:
 • Кварцен песок помешан со покрупен песок/камчиња од маркова река.
Декорација:
 • Обработени парчиња од корен од цреша + вулкански камења.
Риби:
 • 4 x Herotilapia multispinosa "Rainbow Cichlid"
 • 1 x Common Bristlenose Pleco aka Ancitrus (кафен со светли пеги)
 • 5 x Corydoras trilineatus
Останото да се реализира за почеток - Трева во десниот кош позади камењата. И уште нешто риби.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: VercinGor - (mini) America  (Read 7649 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
VercinGor - (mini) America
« on: November 17, 2013, 07:54:41 AM »
Димензија:
 • Должина: 90 цм
 • Ширина: 35 цм
 • Висина: 50 цм
отприлика 140-150 литри. Сместен во појачана библиотека (затоа и ограничен на таа димензија).
Осветлување:
 • 2x18W Т8 (Philips Aquarelle & Sylvania GroLux)
Филтрација:
 • Haqos Expro-1200 - 1200 l/h - 4 комори (сунѓер/вата, sera siporax, easeylife symbiont + обични керамички прстени и био кугли што си идеа со самиот канистер
Греење:
 • 300W Грејач (не ми текнува со фирма беше  :dontknow:)
Подлога:
 • Кварцен песок помешан со покрупен песок/камчиња од маркова река.
Декорација:
 • Обработени парчиња од корен од цреша + вулкански камења.
Риби:
 • 4 x Herotilapia multispinosa "Rainbow Cichlid"
 • 1 x Common Bristlenose Pleco aka Ancitrus (кафен со светли пеги)
 • 5 x Corydoras trilineatus
Останото да се реализира за почеток - Трева во десниот кош позади камењата. И уште нешто риби.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: August 26, 2017, 01:28:26 AM by pocttopus, Reason: Промена на слика за насловна. »
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline Dačo

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2012
 • Location: SKOPJE
 • Age: 47
 • Posts: 99
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #1 on: November 17, 2013, 08:01:25 AM »
 560855

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #2 on: November 17, 2013, 09:39:25 AM »
 560855


Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #3 on: November 17, 2013, 12:55:26 PM »
Ajde so srekja startot  happyy
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 841
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #4 on: November 17, 2013, 01:54:05 PM »
So sreka startot .

vsutarov

 • Guest
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #5 on: November 17, 2013, 02:23:56 PM »
 560855 So srekja.

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #6 on: November 17, 2013, 04:38:54 PM »
So srekja startot  560855 Ubava najava, ne sumnjam deka uspesno kje se spravis so Amerite i ke bides zadovolen.  :icon_thumright:
Comming soon :)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #7 on: November 17, 2013, 10:37:27 PM »
Интересен сетап. Ти фали уште некоја трефка во двата агли. Во секој случај убаво и со среќа нека ти е стартот.

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #8 on: November 18, 2013, 06:04:38 AM »
фала  :icon_thumright:

@DimitarJ во план е некоја трева да прошара .. десно делот намерно затоа е празен оставен.
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #9 on: November 18, 2013, 06:08:54 AM »
едини расположен за сликање  5805
[Login or Register]
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #10 on: November 19, 2013, 05:10:48 AM »
пробај направи една фронтална... ко за насловна...  :icon_thumright:

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #11 on: November 20, 2013, 11:49:47 AM »
мала промена:
+ Vallisneria
+ пар Cryptoheros sajica
[Login or Register]

и наравно лоша слика со мобилен  5805 имам нешто подобри (ваљда) фотки у апарат ама мука мачам да ги извадам од картица ..  :no:
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #12 on: November 20, 2013, 12:01:14 PM »
 Stanuva interesno>>>

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #13 on: November 20, 2013, 12:16:22 PM »
Zalicuva, zalicuva  :icon_thumright: Samo napred!
Comming soon :)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #14 on: November 20, 2013, 12:19:56 PM »
Убаво си ја наредил

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #16 on: November 30, 2013, 01:31:53 PM »
кај и да е ќе прајш мекици изгледа...  blee

супер се!

 560855


angelandonovski

 • Guest
Одг: VercinGor - (mini) America
« Reply #17 on: November 30, 2013, 03:22:26 PM »
овие се договарале и јас имам моментално икра :) со среќа нека ни е

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
VercinGor - (mini) America
« Reply #18 on: November 30, 2013, 09:23:36 PM »
Hahah demek mali gi zema za da ne se raskopaat odma :).Ajde so srekja :)


Sent from my iPhone using [Login or Register]
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: VercinGor - (mini) America
« Reply #19 on: November 30, 2013, 10:17:07 PM »
So sreka, pa na mekici da vikash.

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal